Bir hastaneye güvenli bir kapıdan geçmek ister misiniz, radyasyon fetüse etki edebilir mi?

May 22, 2021
hakkında en son şirket haberleri Bir hastaneye güvenli bir kapıdan geçmek ister misiniz, radyasyon fetüse etki edebilir mi?

Yönetmelik 1 Temmuz'da yürürlüğe girdi ve Pekin'deki sağlık kurumları güvenlik kontrolleri yapıyor.
Ancak güvenlik duygusunu geliştirirken, hastanelere check-up için giden bazı hamile anneler de güvenlik kapıları ve güvenlik dedektörlerinden gelen radyasyonun kendilerinin ve bebeklerinin karnındaki sağlığını etkileyip etkilemeyeceğinden endişe duyuyorlar.
Bu bakımdan uzmanlar, ister "insan" güvenlik kapısı, ister "şey" güvenlik cihazı olsun, endişelenmeye gerek olmadığını, insan vücuduna radyasyon dozunun çok küçük olduğunu, özellikle güvenlik aparatını, radyasyon dozu cep telefonları kadar iyi değil.

İkinci enstitü tasarımcısı Zhao Chonghui'nin 25 yöneticisi olan China Aerospace Science and Industry Group gazetecilere verdiği demeçte, her türlü elektromanyetik ekipman radyasyon dozunun açık bir standart olduğunu söyledi.
Düzenli üreticilerin güvenlik ekipmanı, ulusal radyasyon standartlarının gereksinimlerini tam olarak karşılayabilir.
Bay Zhao, "Cihaz ne kadar güçlüyse, elektromanyetik radyasyonun yoğunluğu o kadar artar" dedi.Örneğin, başarılı bir şekilde geliştirdikleri milimetre dalgalı güvenlik cihazı 0,1 watt'tan daha az güce sahipken, bir arama sırasında bir cep telefonunun maksimum gücü 2 watt'a kadar çıkabiliyor. '
Güvenlik kontrol enstrümanının gücü, cep telefonunun gücünün 1 / 20'sinden daha azdır ve güvenlik kontrol enstrümanının kamusal kullanım yoğunluğu, cep telefonununkinden çok daha azdır ve güvenlik kontrolünden geçen mesafe Cihaz, cep telefonu ile temas mesafesinden çok daha büyüktür, bu nedenle güvenlik kontrol cihazının elektromanyetik radyasyonunun sağlığı etkileyeceği konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Zhao Chonghui, sıradan güvenlik kapısının prensibinin, algılama sonuçlarını gerçekleştirmek için elektromanyetik alandaki manyetik akı değişimini kullanmak olduğunu, yani, güvenlik kapısından belirli bir miktarda metal olan bir kişinin güvenlik kapısından geçtiğinde, Manyetik kuvvetin kesme çizgisi, böylece güvenlik kapısındaki tek tip manyetik alan bir alarm verecek şekilde değişir.
Manyetik akı arttıkça, edinim sürecindeki sinyal ayarlanan değerden daha büyüktür ve merkezi işlemci, alarm sisteminin bir alarm sinyali vermesine neden olur.
Aksine, güvenlik kapısındaki tek tip manyetik alan değişmez ve manyetik akı artmaz, bu nedenle alarm sinyali gönderilemez.

Yeni milimetre dalga güvenlik detektörü, algılanan nesne bilgilerini gri görüntü ekranına dönüştürebilir ve nesnenin kendisinin farklı saçılma özelliklerini ve radyasyon özelliklerini kullanarak farklı nesneleri görüntülerden ayırabilir.
Teknoloji daha gelişmiş olsa da, ikisi arasındaki elektromanyetik radyasyon miktarı çok farklı değil ve insan sağlığı üzerindeki etkisi çok belirsiz.

Muhabir, X-ray güvenlik aparatı üreticisinden, güvenlik aparatının iç ışınlarının aslında tamamen makinede mühürlendiğini, ithalat ve ihracat için kurşun perdenin kullanıldığını ve iç duvarların da kurşun duvar olduğunu öğrendi. bu nedenle normal koşullar altında, X-ışınının dış ortama girmesi etkin bir şekilde engellenebilir.
Ve kullanım sürecinde, yalnızca bagaj öğeleri X-ray güvenlik inceleme makinesinden geçtiğinde, makine algılama için ışınlar yaydığında ve daha sonra bilgisayar işleminden sonra bilgisayar ekranı tanınabilir görüntüleri gösterebilir.

Pekin Üniversitesi Sağlık Bilimleri Merkezi Halk Sağlığı Fakültesi'nden uzmanlar, güvenlik tarama makinelerinin X ışınlarından gelen radyasyon dozunun da çok düşük olduğunu, hastane röntgenlerinin yaklaşık yüzde 1'ini söyledi.
Bir kişi güvenlik tarama makinesine girse bile, güvenlik tarama makinesini her geçtiğinde aldığı radyasyon dozu, İyonlaştırıcı Radyasyona Karşı Koruma ve Kaynakların Güvenliği için Temel Standartlar'da belirlenen kamu için yıllık ortalama etkin doz sınırının çok altındadır. Radyasyon.
Dahası, güvenlik kontrolüne giren şey nesnedir, kişi sadece yanından hızla geçer, radyasyon miktarı minimumdur.
Bu nedenle hamile annelerin çanta güvenliği normaldir, kendilerinin ve karnındaki bebeğin sağlığını etkilemeyecektir.